5 důvodů, proč by ženy měly jezdit na elektrokole

20. 02. 2019

5 důvodů, proč by ženy měly jezdit na elektrokole

Cykloturistika je především sportem pro mužské pokolení, ovšem díky elektrokolu se stává čím dál dostupnější i pro ženy všech věkových kategorií. Pojďme se podívat na 5 hlavních důvodů, proč by i ženy měly usednout za řídítka elektrokol.

 

1. Předjedete partnera do kopce

Celý život vás partner přemlouvá, abyste s ním vyrazila na výlet do přírody, ale vy se na to zkrátka fyzicky necítíte. A když se přeci jen rozhodnete dělat mu na cestě společnost, po pár ujetých kilometrech tohoto „vydařeného“ výletu s vyplazeným jazykem litujete. Koho by to taky bavilo, dívat se na partnerův otrávený výraz při každém jeho čekání na vrcholu kopce. Máme pro vás pozitivní zprávu. Tohle se vám s elektrokolem nestane! Tentokrát totiž konečně budete čekat v samotném cíli právě vy. A ten pohled, na udýchaného partnera šlapajícího do prudkého kopce, za to přeci stojí ne? :)

 

2. Šetříte klouby a svou energii

Pokud trpíte kloubním, kardiovaskulárním nebo jiným onemocněním, pak je elektrokolo vhodné přímo pro vás. Elektrokolo slouží jako velmi efektivní forma dopravy a zdravého pohybu. Pomáhá lidem s nadváhou nebo jiným hendikepem dostat se zpět do kondice, která je pro zdraví velmi důležitá. Jízda bude pro vás potěšením, ale i odpočinkem zároveň.

 

3. Zůstáváte fyzicky aktivní

Často mezi lidmi převládá názor, že během jízdy na elektrokole nevydáte vlivem přídavného motoru žádný energetický výdej, ale opak je pravdou. Některé vědecké studie dokonce prokazují, že jízda na elektrokole má nečekaně srovnatelné výsledky s jízdou na běžném jízdním kole. A proč tomu tak je? Elektrokolo slouží jezdci pouze jako podpůrný dopravní prostředek. Musíte tedy během jízdy stále šlapat, čímž zapojujete své svalstvo v celém těle a vyvíjíte poměrně rozsáhlou fyzickou aktivitu.

 

4. Stylově a pohodlně do práce, školy nebo za přírodou

V dnešní době si můžete vybrat elektrokolo z širokého portfolia českých i zahraničních značek. V zásadě se dámská elektrokola od pánských liší pouze v geometrii a rámu, který je ženám speciálně přizpůsoben tak, aby zaručoval maximální jízdní komfort během nástupu, výstupu, ale i samotné jízdy. Více než technické parametry je často pro ženy důležitější design elektrokola. A ten je u většiny z nich vskutku vydařený do posledního detailu.

 

5. Jezdíte ekologicky a za zlomek ceny

Čím dál více se začíná klást důraz na ekologii a právě elektrokolo je jedním z mála dopravních prostředků, které je 100% šetrné k našemu životnímu prostředí a navíc finančně nenákladné. Vlastně vůbec. Vyměňte jízdu v přeplněném MHD a hodiny strávené v kolonách aut za svobodnou jízdu na elektrokole. Staňte se paní svého času. 

 

Stačí už jen nasednout, sešlápnout pedály a vyrazit do práce jako elegantní dáma, do hor jako zkušená sportovkyně nebo třeba jen tak za svými kamarádkami na dobrou kávu. Je to jen na vás, jakou cestu si zvolíte. Tak co dámy, jdete do toho? :)