Na elektrokole jsem omládl o 10 let

04. 03. 2019

Na elektrokole jsem omládl o 10 let

Elektrokola se v poslední letech stala mezi širokou veřejností obrovským fenoménem, což přirozeně na trh přilákalo nové prodejce. Proto nás vždy velmi těší, když jsou naši zákazníci s našimi službami spokojeni a opakovaně se k nám vrací. Jedním z našich stálých zákazníků je i pan Koláček. Velmi milý muž a nadšený elektro cyklista tělem i duší. Před několika dny si u nás zakoupil v pořadí již třetí elektrokolo, a jelikož je tento pán skvělým příkladem toho, že věk je jen číslo, a že život je potřeba si užívat, požádali jsme ho o krátký rozhovor.

 

Pane Koláčku, kdy jste se poprvé dozvěděl o elektrokolech?

První zmínku o elektrokolech jsem zaregistroval zhruba před 12 lety. Můj kamarád si tehdy přivydělával montováním motorů na jízdní kola. Přestavby na elektrokolo dělal pro lidi v celém široké okolí a já byl mezi nimi.

 

Kdy a proč jste rozhodl pořídit své první elektrokolo?

Můj první elektrický prostředek byla ležatá tříkolka, která mi pomáhala při zdravotních komplikacích. Lehokolo a šlapání do kopce se příliš nemají rádi, a proto před 11 lety přišla úprava na elektropohon.

 

Kolik elektrokol celkem vlastníte? A máte je nějak pojmenované?

Ježíši Maria, to nechtějte ani vědět. Mám zmíněné lehokolo, kterému říkám Žabka a tři elektrokola. Jedno je skládací elektrokolo od značky Apache, kterému říkám Indián a pak Agattu, což je městské elektrokola od značky Kalkhoff. Teď jsem si nově pořídil horské elektrokolo od značky Haibike. To ještě pojmenované nemám.

 

Tak to je slušná sbírka. Co Vás přimělo koupit si po 3 měsících další elektrokolo?

Každé elektrokolo má své limity a každé je určené do jiného terénu. Agattě jsem slíbil, že spolu pojedeme na Libavou na každoročně pořádanou akci Bílý Kámen. Ale náročnější terén si žádá výkonnější kolo. Haibike mě na první pohled zaujmul svým nadčasovým designem a rozhodl jsem se pro jeho koupi. Takže Agatta zůstane doma a pojede se mnou Haibike.

 

Kam rád jezdíte na výlety?

No po celém Česku. Nejčastěji ale okruh 50 km až 100 km od Přerova. Takže Olomouc, Valašské Meziříčí, Odry a Napajedla. Teď mám nejbližší cíl zdolat do konce dubna Helfštýn, Tesák a Hostýn, abych měl řádně natrénováno na již zmíněnou akci Bílý Kámen, která se každoročně koná 1.5.  

 

Kolik kilometrů denně/ročně urazíte?

No, abych mohl vůbec říct, že jsem jel na elektrokole, musím denně urazit minimálně 50 km. Letos chci tuto hranici posunout na 80 km. Za loňskou sezónu jsem urazil celkem 7 000 kilometrů a můj letošní cíl je pokořit 10 000 kilometrů.

 

Tak to jsou opravdu krásná čísla. Proč jste si opakovaně vybral pro koupi elektrokola právě naší prodejnu?

Teď to bude znít jako velké klišé. Popravdě řečeno, každý cykloprodejce v Přerově má ve své nabídce elektrokola, ale bohužel jen ty nejlevnější. Výběr je hodně omezený a prodejci elektrokolům často vůbec nerozumí. Za vámi jsem byl několikrát a opakovaně jsem se přesvědčil, že elektrokolům rozumíte. Líbí se mi, že si člověk může ve vaší prodejně vybírat z širokého portfolia kvalitních značek a motorizací jako je Shimano Steps, Yamaha, Bosch atd. Tyto značky jsem u konkurenčních prodejen nezaregistroval. Člověk chce elektrokolo vidět na vlastní kůži a vyzkoušet si ho. Co si budeme říkat, jste prostě nejlepší.

 

To nás velice těší. Jaké jsou tedy podle Vás hlavní přednosti naší firmy?

Profesionalita, vstřícnost, velký sortiment a usměvavý personál. :) 

 

Přemýšlíte nad dalším elektrokolem?

Už mám všechno, takže další elektrokolo nepotřebuji. :)

 

Chtěl byste sdělit něco našim čtenářům a lidem, kteří váhají nad koupí?

Nešetřete. Investovat do kvalitního elektrokola se vyplatí. Když jsem poprvé vyrazil na Haibikovi do terénu, omládl jsem o 10 let. Dělejte si radost! Ještě bych rád zmínil server www.nakole.cz. Je tam skvělá parta lidí, která se pravidelně sjíždí na jarním a podzimním srazu a sdílí své nadšení pro cyklistiku tak jako já.

 

       

 

Pane Koláčku, děkujeme mockrát za Váš čas a za příjemný rozhovor. Za celý tým Elektrokola Přerov Vám přejeme mnoho zdraví a šťastných kilometrů.